Prodej a montáž rotomatu
včetně optimalizace skladových kapacit

Nejefektivnější využití skladového prostoru zajistí rotomaty

Každá naše realizace začíná pečlivě propracovaným návrhem. Než instalujeme rotomaty, detailně se zaměříme na podmínky skladování a logistiku ve skladu. Dále na rozměry a váhu skladovaných materiálů a další proměnné. Na základě analýzy těchto dat doporučíme vhodný skladovací systém.

Nabídka Rotomatů a páternosterů

Rotomat pro administrativu a průmysl

Rotomat – užitečný pomocník

Rotomat je zařízení, které funguje na stejném principu jako tzv. páternoster. Ten patří mezi řetězové výtahy s kabinami (odborně zdvihadla), který plynule obíhá podél vertikální osy. Jeho klíčovým aspektem je, že se ve spodní a horní úvrati výtahu kabinky nepřeklápějí vzhůru nohama, ale drží stále stejnou polohu. Stejně jako páternoster pracuje i rotomat s tím rozdílem, že má menší měřítko a místo lidí převáží dokumenty. Manipulace s materiálem a skladování je díky rotomatům, které mají pohyblivé police na spisy, snazší.

Podle typu rotomatu se zásobník, regál nebo police na spisy zastaví zhruba ve výšce 1 metr nad podlahou v místě, kde je nainstalovaná odkládací plocha pro spisy a další materiály. Výhodou mechanizace skladovacího systému je, že lze dosáhnout na policový regál bez nutnosti použití žebříku. Automatizace tohoto skladovacího systému umožní efektivně využít celou výšku haly. Rotomaty se hodí jak pro administrativu, tak pro průmysl.

Rotomat pro administrativu | Novotný s.r.o. Praha 9 - Běchovice

5 jednoduchých kroků k optimálnímu skladování

Příprava

Před každou instalací se musíme nejprve důkladně seznámit s tím, jak sklad funguje a jaké jsou specifické potřeby či požadavky ze strany zákazníka. Důležitá je velikost skladu, druh skladovaných věcí, způsob obsluhy, logistika a další kritéria. Teprve pak můžeme navrhnout optimální rotomat.

1.

Návrh

Když dopodrobna zmapujeme, co a jakým způsobem zákazník skladuje, jaké má potřeby a možnosti, vytvoříme specifický návrh na míru. Požadavky na optimální a efektivní fungování rotomatů jsou pro každého klienta jiné, stejně jako nároky na doplňkový sortiment. Proto navrhujeme každému nejvíce vyhovující řešení.

2.

Schválení

Souhlas klienta je pro nás klíčový. Návrh předkládáme každému klientovi ke schválení, v případě potřeby jej upravíme podle jeho požadavků. Nároky na rotomat se liší případ od případu. 100% spokojenost zákazníka je pro nás velice důležitá a s realizací začínáme až ve chvíli, kdy je schválená definitivní podoba návrhu.

3.

Montáž

Vybraný rotomat dovezeme na místo určení a na řadu přichází montáž. Tu provádí až 6 odborně vyškolených specialistů. Průběh montáže se u jednotlivých realizací liší. Záleží na tom, zda se jedná o rotomaty pro administrativu nebo pro průmysl.

4.

Výsledek

Poté, co jsou rotomaty nainstalované, může zákazník začít tento typ skladovacích systémů obratem využívat. Z našich realizací vycházejí efektivně fungující sklady. Naše řešení totiž zaručují optimální využití skladovacích prostorů (zvláště, co se týká využití výšky skladu) a nastavení systému skladování.

5.

Máte otázky nebo vás zajímají možnosti vybavení vaší firmy?
Kontaktujte nás a my vám ochotně poradíme.

Zrealizované projekty

Naše skladovací systémy využívá více než 270 firem a institucí. Máme v nabídce rotomaty pro administrativu, průmysl. Zajišťujeme prodej a montáž na míru.
Kontaktujte naši společnost Novotný s.r.o., Praha 9 – Běchovice.